Wałek jadeitowy – wszystko co musisz wiedzieć

Pielęgnacja skóry twarzy wymaga od nas przede wszystkim odpowiedniego sprzętu oraz umiejętności. Wiedza na temat poszczególnych preparatów oraz sposobów ich nakładania pozwala nam w sposób bezpieczny oraz skuteczny dbać o stan naszej cery. 

Coraz częściej stawiamy sobie jednak pytanie jaki sposób pielęgnacji okaże się najszybszy i najlepiej zadziała w naszej sytuacji? Korzystanie z metod orientalnych zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na swoje nieinwazyjne możliwości pomocy oraz prostotę działania. Jednym z takich rozwiązań jest właśnie korzystanie z wałka jadeitowego. 

Wykorzystanie wałeczka z jadeitu do poprawy kondycji skóry na twarzy ma charakter prewencyjny. Powinno stosować się go systematycznie. Co ciekawe, wałek jadeitowy może również pomóc w przypadku widocznych już na ciele oznak zmęczenia cery. Co należy jednak wiedzieć o jadeicie? Dlaczego jego właściwości znajdują tak wiele zastosowań w przypadku masażu?

W artykule omówimy właściwości jadeitu oraz jak używać wałka z tym minerałem. Dodatkowo porównamy ten kamień półszlachetny do kwarcu i sprawdzimy czy jest to alternatywa. Co więcej, zweryfikujemy jakie są efekty korzystania.

Jadeit – właściwości

Tysiące lat minęły, a zielonkawy minerał wciąż wykorzystywany jest przez wielu w lecznictwie. Nic dziwnego – skuteczną poprawę zdrowia potwierdzono wiele lat temu temu, kiedy to jadeit ceniony był jeszcze bardziej niż złoto. 

Z uwagi na swoją twardą i gęstą charakterystykę, przez pewien czas jadeit oraz jego inna forma, a mianowicie nefryt, wykorzystywane były do produkcji broni, a także innych narzędzi. Z czasem zauważono jednak, że skład chemiczny minerału ma bardzo pozytywny wpływ na stan kości oraz tkanek. Szczególnie widoczne jest to w przypadku bioder czy kręgosłupa.

Wiele lat temu konkwistadorzy nosili amulety jadeitowe, który mocowane były przy pasie. Stąd pojawiła się ich nazwa (piedra de hijada – kamień lędźwiowy; piedra de los rinones (kamień wątrobiany). Hiszpanie wierzyli, że jadeit jest w stanie uchronić ich przed dolegliwościami tych właśnie obszarów.

Z uwagi na to, że samo trzymanie minerału blisko powierzchni ciała miało widoczny wpływ na stan zdrowia konkwistadorów, wykorzystanie jadeitu w sposób bezpośredni może pomóc w przypadku wielu dolegliwości. Jego właściwości rozluźniające będą z pewnością bardzo przydatne w wielu sytuacjach oraz w walce z wieloma spiętymi mięśniami. 

Z tego właśnie względu jednym z obszarów, który najwięcej zyskał na stosowaniu jadeitu, jest przede wszystkim kosmetologia. Wykorzystanie tego minerału do masażu jest bardzo popularne. Ma na to wpływ chłodna charakterystyka minerału, co pomaga w walce z porami oraz z opuchlizną czy cieniami pod oczami. Odpowiedni masaż ma także wpływ na rozluźnienie mięśni oraz na poprawę krążenia krwi. Lepsze krążenie to także o wiele elastyczniejsza skóra.

Wałek jadeitowy: jak używać?

Korzystanie z wałka jadeitowego nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie przygotowanie zarówno narzędzia, jak i naszej twarzy. W tym celu bardzo istotne jest, aby oczyścić cerę. Możemy to zrobić dwufazowo – najpierw za pomocą wody z mydłem, a następnie korzystając ze specjalnych preparatów do oczyszczania skóry.

Jeśli chodzi o roller, to należy upewnić się, że jest ono właściwie wyczyszczone oraz schłodzone. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest włożenie rollera jadeitowego do lodówki. Jednakże, temperatura pokojowa jak najbardziej będzie odpowiednia.

Zanim zaczniemy korzystać z wałka, należy zapoznać się z instrukcją. Pomoże nam ona zrozumieć w jaki sposób powinniśmy poruszać rollerem po ciele, aby w odpowiedni sposób stymulował naszą twarz i znajdujące się tam naczynka krwionośne. 

Aby uskutecznić masaże przy korzystaniu z wałków z jadeitu, należy stosować się do poniższych zaleceń:

  1. Nałóż olejek bądź specjalny hydrolat, który nawilży i odpowiednio przygotuje skórę. 
  2. Masuj twarz wykonując ruchy od wewnątrz do zewnątrz. Bardzo ważne jest, aby wykorzystywać do tego taką samą siłę i nie zmieniać jej podczas zabiegu.
  3. Kolejnym etapem masażu będzie prowadzenie wałka od żuchwy do skroni. Pamiętajmy o tym, aby cały czas uciskać twarz tak samo.
  4. Następnie kierujemy wałek na nos i prowadzimy odchodzące ruchy w stronę ucha. 
  5. Od ucha prowadzimy wałek w dół brody.
  6. Następnie przenosimy wałek na czoło i rozprowadzamy urządzenie od środka na boki. Proces ten zaczynamy od góry (linii włosów) i idziemy w dół (do brwi). 
  7. Bardzo ważne jest, aby każdy etap powtórzyć 3 razy i upewnić się, że nie robimy tego zbyt szybko oraz nie naciskamy twarzy za mocno.
  8. Niezwykle istotnym elementem, o którym wiele osób zapomina, jest masowanie szyi. Każdy masaż powinien uwzględniać również szyję. Dotyczy to także zabiegu z rollerem kwarcowym i jadeitowym. Zalecane jest, aby ruchy rozpoczynały się od spodu szczęki i prowadziły w stronę obojczyków.
  9. Po każdorazowym zabiegu należy się upewnić, że wałek został odpowiednio wyczyszczony. W tym celu możemy skorzystać z wody z mydłem bądź środka dezynfekującego zawierającego alkohol.

Roller z kwarcu czy jadeitu?

W medycynie chińskiej stosowano wiele kamieni leczniczych, lecz to właśnie jadeit oraz kwarc były najpopularniejszymi minerałami. Z tego właśnie względu to one zyskały największą popularność, a masażyści oraz eksperci kosmetologii decydują się na ich użycie. O ile właściwości kwarcu i jadeitu są podobne, to z uwagi na skład kamieni, ich budowa, a co za tym idzie pielęgnacja, różni się od siebie.

Pierwszą i najistotniejszą różnicą jest oczywiście twardość minerału. Jadeit jest bardzo gęsty i twardy, a co za tym idzie odporny na różnorakie uszkodzenia. Innymi słowy, nie musimy martwić się o uszkodzenie, gdy zbyt mocno przyciśniemy go do naszej twarzy lub gdy wypadnie nam z ręki. 

Kwarc jest natomiast o wiele delikatniejszym minerałem. Ze względu na swoją kruchość, należy uważać, aby nie opuścić rollera. W bardzo prosty sposób możemy doprowadzić do jego ukruszenia czy po prostu złamania. 

Kolejną zasadniczą różnicą jest sposób pielęgnacji kamienia. Z uwagi na to, że kwarc jest delikatniejszy od jadeitu, należy zmienić sposób czyszczenia rollera. Jadeit możemy myć pod bieżącą wodą z mydłem, a nawet stosować środki dezynfekujące z alkoholem.

Ze względu na swoją strukturę, drugi minerał jest o wiele delikatniejszy, a dodatkowo podatny na utratę swoich właściwości. Dlatego po każdym użyciu należy skorzystać ze zwilżonej ściereczki i dokładnie przetrzeć roller. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, aby od czasu do czasu pozostawić roller w miejscu nasłonecznionym, co pozwoli zachować właściwości kamienia. 

Wałek jadeitowy – efekty

Korzystanie z wałka z jadeitem ma zdecydowanie pozytywny wpływ na cerę oraz na kondycje skóry na twarzy oraz na szyi. Z uwagi na to, że rollery oferują zazwyczaj dużą i małą rolkę, to będziemy w stanie skutecznie masować zarówno całą twarz, jak i poszczególne, trudniej dostępne miejsca. Mowa tutaj o okolicach oczu lub nosa.

Ze względu na to, że masażer rozluźnia mięśnie oraz poprawia krążenie, korzystając z tego narzędzia będziemy mogli pozbyć się opuchlizny oraz cieni pod oczami. Dodatkowo, poprawiona elastyczność skóry wpłynie na widoczność drobnych zmarszczek. 

Nie jest to oczywiście produkt, po którym w cudowny sposób pozbędziemy się zmarszczek lub naprawimy cerę. Jednakże, systematyczne stosowanie zagwarantuje zauważalną poprawę oraz pozwoli każdemu użytkownikowi na ożywienie skóry oraz odmłodzenie twarzy. 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *