Wałek jadeitowy – wszystko co musisz wiedzieć

Coraz więcej osób sięga po wałek jadeitowy jako narzędzie do codziennego dbania o cerę. Pielęgnacja skóry twarzy wymaga od nas przede wszystkim odpowiedniego sprzętu oraz umiejętności. Wiedza na temat poszczególnych preparatów oraz sposobów ich nakładania pozwala nam w sposób bezpieczny oraz skuteczny dbać o stan naszej cery.

Coraz częściej stawiamy sobie jednak pytanie jaki sposób pielęgnacji okaże się najszybszy i najlepiej zadziała w naszej sytuacji? Korzystanie z metod orientalnych zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na swoje nieinwazyjne możliwości pomocy oraz prostotę działania. Jednym z takich rozwiązań jest właśnie korzystanie z wałka jadeitowego. 

Wykorzystanie wałeczka z jadeitu do poprawy kondycji skóry na twarzy ma charakter prewencyjny. Powinno stosować się go systematycznie. Co ciekawe, wałek jadeitowy może również pomóc w przypadku widocznych już na ciele oznak zmęczenia cery. Co należy jednak wiedzieć o jadeicie? Dlaczego jego właściwości znajdują tak wiele zastosowań w przypadku masażu?

W artykule omówimy właściwości jadeitu oraz jak używać wałka z tym minerałem. Dodatkowo porównamy ten kamień półszlachetny do kwarcu i sprawdzimy czy jest to alternatywa. Co więcej, zweryfikujemy jakie są efekty korzystania.

Jadeit – właściwości

Tysiące lat minęły, a zielonkawy minerał wciąż wykorzystywany jest przez wielu w lecznictwie. Nic dziwnego – skuteczną poprawę zdrowia potwierdzono wiele lat temu temu, kiedy to jadeit ceniony był jeszcze bardziej niż złoto. 

Z uwagi na swoją twardą i gęstą charakterystykę, przez pewien czas jadeit oraz jego inna forma, a mianowicie nefryt, wykorzystywane były do produkcji broni, a także innych narzędzi. Z czasem zauważono jednak, że skład chemiczny minerału ma bardzo pozytywny wpływ na stan kości oraz tkanek. Szczególnie widoczne jest to w przypadku bioder czy kręgosłupa.

Wiele lat temu konkwistadorzy nosili amulety jadeitowe, który mocowane były przy pasie. Stąd pojawiła się ich nazwa (piedra de hijada – kamień lędźwiowy; piedra de los rinones (kamień wątrobiany). Hiszpanie wierzyli, że jadeit jest w stanie uchronić ich przed dolegliwościami tych właśnie obszarów.

Z uwagi na to, że samo trzymanie minerału blisko powierzchni ciała miało widoczny wpływ na stan zdrowia konkwistadorów, wykorzystanie jadeitu w sposób bezpośredni może pomóc w przypadku wielu dolegliwości. Jego właściwości rozluźniające będą z pewnością bardzo przydatne w wielu sytuacjach oraz w walce z wieloma spiętymi mięśniami. 

Z tego właśnie względu jednym z obszarów, który najwięcej zyskał na stosowaniu jadeitu, jest przede wszystkim kosmetologia. Wykorzystanie tego minerału do masażu, np. w formie wałka jadeitowego jest bardzo popularne. Ma na to wpływ chłodna charakterystyka minerału, co pomaga w walce z porami oraz z opuchlizną czy cieniami pod oczami. Odpowiedni masaż ma także wpływ na rozluźnienie mięśni oraz na poprawę krążenia krwi. Lepsze krążenie to także o wiele elastyczniejsza skóra.

wałek jadeitowy i kosmetyki

Wałek jadeitowy: jak używać?

Korzystanie z wałka jadeitowego nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie przygotowanie zarówno narzędzia, jak i naszej twarzy. W tym celu bardzo istotne jest, aby oczyścić cerę. Możemy to zrobić dwufazowo – najpierw za pomocą wody z mydłem, a następnie korzystając ze specjalnych preparatów do oczyszczania skóry.

Jeśli chodzi o roller jadeitowy, to należy upewnić się, że jest ono właściwie wyczyszczone oraz schłodzone. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest włożenie rollera jadeitowego do lodówki. Jednakże, temperatura pokojowa jak najbardziej będzie odpowiednia.

Zanim zaczniemy korzystać z wałka, należy zapoznać się z instrukcją. Pomoże nam ona zrozumieć w jaki sposób powinniśmy poruszać rollerem po ciele, aby w odpowiedni sposób stymulował naszą twarz i znajdujące się tam naczynka krwionośne. 

Aby uskutecznić masaże przy korzystaniu z wałków z jadeitu, należy stosować się do poniższych zaleceń:

  1. Nałóż olejek bądź specjalny hydrolat, który nawilży i odpowiednio przygotuje skórę. 
  2. Masuj twarz wałkiem jadeitowym wykonując ruchy od wewnątrz do zewnątrz. Bardzo ważne jest, aby wykorzystywać do tego taką samą siłę i nie zmieniać jej podczas zabiegu.
  3. Kolejnym etapem masażu będzie prowadzenie wałka od żuchwy do skroni. Pamiętajmy o tym, aby cały czas uciskać twarz tak samo.
  4. Następnie kierujemy wałek na nos i prowadzimy odchodzące ruchy w stronę ucha. 
  5. Od ucha prowadzimy wałek w dół brody.
  6. Następnie przenosimy wałek na czoło i rozprowadzamy urządzenie od środka na boki. Proces ten zaczynamy od góry (linii włosów) i idziemy w dół (do brwi). 
  7. Bardzo ważne jest, aby każdy etap powtórzyć 3 razy i upewnić się, że nie robimy tego zbyt szybko oraz nie naciskamy twarzy za mocno.
  8. Niezwykle istotnym elementem, o którym wiele osób zapomina, jest masowanie szyi. Każdy masaż powinien uwzględniać również szyję. Dotyczy to także zabiegu z rollerem kwarcowym i jadeitowym. Zalecane jest, aby ruchy rozpoczynały się od spodu szczęki i prowadziły w stronę obojczyków.
  9. Po każdorazowym zabiegu należy się upewnić, że wałek został odpowiednio wyczyszczony. W tym celu możemy skorzystać z wody z mydłem bądź środka dezynfekującego zawierającego alkohol.

Roller z kwarcu czy jadeitu?

W medycynie chińskiej stosowano wiele kamieni leczniczych, lecz to właśnie jadeit oraz kwarc były najpopularniejszymi minerałami. Z tego właśnie względu to one zyskały największą popularność, a masażyści oraz eksperci kosmetologii decydują się na ich użycie. O ile właściwości kwarcu i jadeitu są podobne, to z uwagi na skład kamieni, ich budowa, a co za tym idzie pielęgnacja, różni się od siebie.

Pierwszą i najistotniejszą różnicą jest oczywiście twardość minerału. Jadeit jest bardzo gęsty i twardy, a co za tym idzie odporny na różnorakie uszkodzenia. Innymi słowy, nie musimy martwić się o uszkodzenie, gdy zbyt mocno przyciśniemy go do naszej twarzy lub gdy wypadnie nam z ręki. 

Kwarc jest natomiast o wiele delikatniejszym minerałem. Ze względu na swoją kruchość, należy uważać, aby nie opuścić rollera. W bardzo prosty sposób możemy doprowadzić do jego ukruszenia czy po prostu złamania. 

Kolejną zasadniczą różnicą jest sposób pielęgnacji kamienia. Z uwagi na to, że kwarc jest delikatniejszy od jadeitu, należy zmienić sposób czyszczenia rollera. Jadeit możemy myć pod bieżącą wodą z mydłem, a nawet stosować środki dezynfekujące z alkoholem.

Ze względu na swoją strukturę, drugi minerał jest o wiele delikatniejszy, a dodatkowo podatny na utratę swoich właściwości. Dlatego po każdym użyciu należy skorzystać ze zwilżonej ściereczki i dokładnie przetrzeć roller. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, aby od czasu do czasu pozostawić roller w miejscu nasłonecznionym, co pozwoli zachować właściwości kamienia. 

Wałek jadeitowy – efekty

Korzystanie z wałka z jadeitem ma zdecydowanie pozytywny wpływ na cerę oraz na kondycje skóry na twarzy oraz na szyi. Z uwagi na to, że rollery oferują zazwyczaj dużą i małą rolkę, to będziemy w stanie skutecznie masować zarówno całą twarz, jak i poszczególne, trudniej dostępne miejsca. Mowa tutaj o okolicach oczu lub nosa.

Wałek jadeitowy od Jadelyn

Ze względu na to, że masażer rozluźnia mięśnie oraz poprawia krążenie, korzystając z tego narzędzia będziemy mogli pozbyć się opuchlizny oraz cieni pod oczami. Dodatkowo, poprawiona elastyczność skóry wpłynie na widoczność drobnych zmarszczek. 

Nie jest to oczywiście produkt, po którym w cudowny sposób pozbędziemy się zmarszczek lub naprawimy cerę. Jednakże, systematyczne stosowanie zagwarantuje zauważalną poprawę oraz pozwoli każdemu użytkownikowi na ożywienie skóry oraz odmłodzenie twarzy. 

Gdzie kupić wałek jadeitowy?

Wałki jadeitowe oczywiście znajdują się w naszej ofercie: https://jadelyn.pl/rollery-do-twarzy/roller-z-jadeitu. W naszym sklepie posiadamy również inne rollery do twarzy – m.in. rollery z ametystu, gua sha z jadeitu czy innych kamieni półszlachetnych.

5 replies on “Wałek jadeitowy – wszystko co musisz wiedzieć

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *