Jak dbać o cerę po 40? Koreańska pielęgnacja twarzy

Niewiele osób wie, ale już po 25 roku życia rozpoczyna się proces starzenia skóry. Co prawda nie jest to aż tak widoczne, lecz poziom hormonów w organizmie, które chronią naszą cerę, powoli się zmienia. Z tego względu skóra z każdym kolejnym rokiem traci swoją elastyczność i koloryt. Po 40stce mogą pojawić się już pierwsze zmarszczki. 

Co prawda pierwsze widoczne objawy starzenia się skóry pojawić się mogą stosunkowo późno, lecz bardzo dobrze zacząć dbać o cerę jak najwcześniej, aby z upływającym czasem starzeć się „z klasą”. Z tego właśnie względu warto wiedzieć jak dbać o cerę po 40 i co możemy zrobić, aby opóźnić widoczne zmiany w naszym organizmie. 

Zanim jednak sprawdzimy co pomoże nam utrzymać ładną skórę twarzy po 40, warto dowiedzieć się także co nieco o cerze. W artykule omówimy jej rodzaje, a także różne metody pielęgnacji twarzy oraz sprawdzimy najciekawsze metody zabiegów masujących. 

Cera – co to jest, rodzaje cery

Ludzie charakteryzują się zróżnicowaną cerą, czyli typem skóry. Jest to genetycznie uwarunkowane, a więc w wielu przypadkach rodzaj cery dziedziczymy po naszym rodzicach bądź dziadkach. 

Odpowiednia pielęgnacja wymaga przede wszystkim rozpoznania oraz określenia z jakim rodzajem cery mamy do czynienia. Jest to bardzo ważne, gdyż w ten sposób będziemy mogli określić właściwe preparaty bądź metody, które pomogą nam odmłodzić skórę. 

Obserwacja skóry to najprostszy sposób, w jaki możemy określić charakterystykę naszej cery. Z uwagi na to, że każdy rodzaj zachowuje się inaczej w przypadku korzystania z określonych sposobów czyszczenia i pielęgnacji (na przykład woda z mydłem czy mleczko kosmetyczne), bardzo łatwo będziemy mogli sami przekonać się z jaką skórą mamy do czynienia.

Co więcej, warunki atmosferyczne również mają wpływ na kondycję skóry twarzy. Oddziaływanie słońca czy suchego powietrza będą kolejnym wskaźnikiem na to jaki rodzaj cery posiadamy. W przypadku kiedy nie jesteśmy pewni, warto wybrać się do lekarza lub do kosmetologa. 

Wyróżniamy kilka rodzajów cery. Mowa tutaj o cerze suchej, tłustej, normalnej, mieszanej i wrażliwej. Z uwagi na ich różną charakterystykę, bardzo istotne jest, aby przed zakupem jakiegokolwiek środka do pielęgnacji twarzy, zapoznać się z jego składem. W ten sposób upewnimy się, że wybrane kosmetyki nie będą dla nas szkodliwe.

Koreańska pielęgnacja twarzy

Jest to jedna z najpopularniejszych metod, jeśli chodzi o właściwe oczyszczenie, nawilżenie i ochronę skóry na twarzy. Bardzo często mówi się o 10 krokach, które należy spełnić, aby w odpowiedni sposób przygotować twarz i szyję do pielęgnacji.

Wieloetapowa pielęgnacja twarzy ma swoje wady oraz zalety. Dla niektórych największa wadą jest czasochłonność, a także dosyć wysoki koszt, jaki wiąże się z przeprowadzeniem „rytuału”. Co prawda metoda koreańska skupia się na korzystaniu ze środków pochodzenia naturalnego, lecz w wielu przypadkach będzie to niemożliwe.

Pierwszym krokiem będzie standardowy demakijaż, jaki codziennie wykonujemy. Dodatkowym zaleceniem będzie natomiast wykorzystanie olejka myjącego w tym etapie, dzięki czemu kolejne zabiegi będą miały o wiele lepszy efekt. 

Następnie należy skorzystać z kosmetyków na bazie wody. Jest to druga część oczyszczania skóry. Pierwsza miała za zadanie pozbyć się makijażu lub jego pozostałości. Druga natomiast czyści skórę i służy jako takie domowe „doczyszczenie” twarzy. Pamiętajmy natomiast o okrężnych ruchach, które dodatkowo pobudzą naczynka krwionośnie oraz poprawią elastyczność.

Trzeci krok to peeling. Pozbycie się złuszczonej skóry lub martwego naskórka jest niezwykle istotne. Krok ten nie musi być wykonywany za każdym razem, gdy przystępujemy do zabiegu. Podobnie jak w przypadku kroku trzeciego, tonizowanie skóry twarzy przy użyciu hydrolatu lub toniku nie jest wymagane każdego dnia. Krok czwarty ma za zadanie przywrócić naturalne pH skóry. 

Krok piąty natomiast zaleca się wykonywać codziennie – nawet dwukrotnie. Rano i wieczorem. Esencja do twarzy ma za zadanie nawilżyć skórę – nawet tę tłustą, która w teorii nie potrzebuje nawilżania. Etapem szóstym jest stosowanie serum do twarzy. W zależności od problemu, z jakim się mierzymy, będą to preparaty do zniwelowania zmarszczek, preparaty odmładzające, regenerujące czy wygładzające.

Krok siódmy jest najbardziej czasochłonny i wymaga stosowania maseczek. Zaraz obok serum do twarzy, maseczki zawierają największą ilość substancji aktywnych, które dbają o naszą twarz oraz gwarantują szerokie spektrum działania. 

Następny krok jest znany każdej osobie i polega on na stosowaniu kremu pod oczy. Jest to ochrona prewencyjna przed zacienionymi oczami bądź zmarszczkami, jakie mogłyby w niedalekiej przyszłości się pojawić. Razem z kremem pod oczy zaleca się także stosować krok dziewiąty, a więc krem nawilżający. 

Ostatnim, dziesiątym krokiem, jest ochrona słoneczna. Skóra twarzy jest szczególnie narażona na działanie promieni słonecznych. O ile witamina D jest istotna dla naszego organizmu, tak wystawienie cery na działanie promieniowania UV spowoduje zaczerwienia, przebarwienia czy plamy. 

Masowanie twarzy

Bardzo dobrą alternatywą dla skomplikowanego, czasochłonnego i kosztownego sposobu, jakim bez wątpienia jest koreańska pielęgnacja twarzy, jest zabieg masażu. W tym celu wykorzystuje się specjalne rollery do twarzy, które wykonane zostały z minerałów cechujących się zdrowotnymi właściwościami. Mowa tutaj o kwarcu oraz jadeicie. Oba kamienie przez tysiące lat wykorzystywane były w chińskiej medycynie.

Ich struktura oraz skład gwarantuje pozytywne oddziaływanie na skórę, a dokładniej rzecz biorąc na krążenie. Odpowiednio przeprowadzony zabieg gwarantuje nam poprawioną elastyczność skóry, dzięki czemu nie musimy martwić się o pory. Co więcej, korzystanie z jadeitowego bądź kwarcowego rollera pozwoli nam także zmniejszyć opuchliznę oraz poprawić krążenie krwi. To natomiast gwarantuje odmłodzenie twarzy.

Należy jednak pamiętać, że korzystanie z rollera możliwe jest wyłącznie wtedy, kiedy nasza skóra nie jest dotknięta trądzikiem. Co więcej, nie należy stosować produktu w przypadku podrażnień. Unikamy także miejsc z pieprzykami oraz siniakami.  

Dodatkowo zwróćmy także uwagę na sam kamień. Jadeit jest o wiele trwalszy i bardziej wytrzymały od kwarcu. Co więcej, nie wymaga tak ostrożnej pielęgnacji, a więc jest o wiele przystępniejszym rozwiązaniem dla początkujących. Z drugiej strony kwarc w niektórych przypadkach charakteryzuje się niemalże natychmiastową poprawą wizerunku.

Powyższe różnice sprawiają, że kwarc polecany jest przede wszystkim profesjonalistom, którzy wiedzą jak dbać o kamień, a ich wiedza pozwala im korzystać z wałków tego typu bez martwienia się o uszkodzenie. Jadeitowe rollery są o wiele bardziej wytrzymałe i wybaczają więcej błędów.

Masażer pod oczy

Wybranie urządzenia do masowania w trudno dostępnych miejscach, a więc w okolicach oczu oraz nosa, jest bardzo istotne. Ze względu na to, że pierwsze zmarszczki pojawiają się pod oczami, wybór specjalistycznego urządzenia, który bez problemu pozwoli nam masować te miejsca, będzie bardzo ważny.

Wiele rollerów jadeitowych wyposażone jest w dwie rolki – jedną większą, a drugą mniejszą. W ten sposób będziemy mogli dostać się w te mniej dostępne miejsca. Będzie to najlepszy sposób na pozbycie się tak zwanych worków pod oczami.

One reply on “Jak dbać o cerę po 40? Koreańska pielęgnacja twarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *