Kuracje

Dlaczego zdecydowaliśmy się stworzyć poradnik odnośnie kuracji kamieniami półszlachetnymi? Przede wszystkim Jadeit i różowy kwarc to kamienie, które od tysięcy lat stosowane są w tradycyjnej medycynie chińskiej ze względu na ich oczyszczające i lecznicze właściwości. W połączeniu z drenażem limfatycznym i masażem twarzy, można uzyskać wspaniały efekt przy minimalnym nakładzie czasu i pracy.

W dobie rosnącej popularności social media postanowiliśmy stworzyć poradnik pokazujący jak skorzystać z filtra na instagramie pozwalającego stworzyć wirtualną mapę masażu gua sha na naszej twarzy, co pozwoli na uzyskanie 100% efektów wynikających z właściwości leczniczych kamienia.

 

Roller Jadelyn®

Wielu terapeutów, lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów ręczy za skuteczność jadeitów w zmniejszaniu obrzęków, minimalizowaniu napięć powodujących zmarszczki i poprawie krążenia krwi. Używając Jadelyn® Roller codziennie, zapewniasz sobie masaż twarzy, który nie tylko zwiększa krążenie ale także ujędrnia skórę i rozluźnia mięśnie.

Płytka do masażu GuaSha Jadelyn®

Gua Sha, co dosłownie tłumaczy się jako „drapanie wiatru”, jest tradycyjną wschodnioazjatycką techniką masażu, która łagodzi ból i napięcie mięśni i stawów. Jest stosowany do masażu różnych części twarzy / ciała i zyskał nową popularność jako skuteczny zabieg twarzy w domu ze względu na wiele zalet leczniczych i upiększających. 

OTO INSTRUKCJA JAK UŻYWAĆ NASZEGO JADELYN® ROLLER

1. Oczyść skórę 

Dla lepszej wydajności produktu i poprawy efektu kuracji, Twój masażer powinien być lekko schłodzony. Chłodny Jadeit zmniejsza obrzęk poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych, co uelastycznia skórę. Używaj swojego Jadelyn® Roller’a tylko na czystej skórze. Zanim rozpoczniesz masaż, usuń z twarzy makijaż i jakiekolwiek pozostałości po nim. Po oczyszczeniu twarzy, wybierz kosmetyk, którego najczęściej używasz do nawilżania twarzy i nałóż go na czoło, skronie, oczodoły, policzki i brodę, jednocześnie delikatnie rozsmaruj.

 2. Rozpocznij masaż

Nie ma ma znaczenia, od jakiej części twarzy rozpoczniesz masaż, ale upewnij się, że toczysz masażer od środka, do zewnątrz twarzy. Proponujemy też wizualnie podzielić twarz na pół, używając nosa jako wyznacznika symetrii. Starannie masuj najpierw jedną stronę twarzy, wcierając jednocześnie wcześniej nałożony kosmetyk.

Podczas wykonywania masażu, delikatnie dociskaj wałeczek do twarzy. Wykonuj ruchy na zewnątrz, wzdłuż lini twarzy. Wykonaj ten sam ruch na daną część twarzy minimum cztery razy, zawsze przesuwając Roller do zewnętrznej krawędzi. Kiedy musisz przywrócić masażer do punktu startowego, podnieś go i umieść w miejscu, którym zaczynałaś masaż (nie tocz do tyłu!).

Przesuwaj Jadelyn® Roller z brody stopniowo w górę, masując następnie policzki, oczodoły, powieki, skronie oraz czoło. Do powiek należy użyć małego wałeczka, gdyż jest tam bardzo cienka warstwa skóry i chłód masażera może być nieprzyjemny podczas używania dużego kamienia. Płat czołowy to partia, której warto poświęcić najwięcej uwagi i liczbę powtórzeń należy zwiększyć z 4 do 8. Górna partia twarzy bardzo często pozostaje spięta, przez co mięśnie pozostawiają po sobie niekorzystnie wyglądające linie, przeobrażające się w zmarszczki. Ujędrnienie tej części jest kluczowym elementem kuracji. Cały masaż trwa od 3 do 5 minut.

3. Użyj małego Rollera

Teraz zrób dokładnie to samo, używając drugiej strony Jadelyn® Rollera. Kończąc kurację ruchem w górę i w dół, pomiędzy brwiami do linii włosów.  Podczas pracy z jadeitowym wałkiem do twarzy, zobaczysz, że twoja skóra zaczyna się zaczerwieniać – to dobrze! Oznacza to, że krążenie się poprawia.

4.Wyczyść Jadelyn® Roller’a

Utrzymuj swój masażer w czystości. Po całym procesie kuracji i masażu, umyj wałki gorącą wodą i dbaj o ich higienę, aby zachowały swoje właściwości lecznicze.

 

JAK UŻYWAĆ KAMIEŃ DO MASAŻU GUA SHA JADELYN®

Stosując kamień Gua Sha na ciele należy spodziewać się czerwonych śladów ponieważ w tej części możemy pozwolić sobie na mocniejszy nacisk płytki na skórę, co pozwoli na jeszcze intensywniejsze pobudzenie krążenia krwi. Efekt masażu na twarzy jest delikatniejszy, więc nie ma obawy o efekt podobny jak na ciele. Zabieg należy wykonywać regularnie ok. 2-3 razy w tygodniu dla uzyskania najlepszych efektów. 

Masaż Gua Sha twarzy:

(Twarz, szyja)

  1. Przed rozpoczęciem używania płytki do masażu Gua Sha należy oczyścić twarz, a następnie posmarować ją olejkiem, aby nawilżyć naszą skórę. Ilość olejku na twarzy powinna pozwolić naszej płytce płynnie przemieszczać się po twarzy, tak aby nie naciągać naszej skóry zbyt mocno.
  2. Umieść zakrzywioną stronę na twarzy i delikatnie przesuń ją w górę i na zewnątrz. Zacznij od szyi, linii szczęki, podbródka i wokół ust, od trzech do pięciu razy na obszar. 
  3. Następnie przeciągnij po policzkach i delikatnie przesuń pod oczami, brwiami i od czoła do linii włosów.
  4. Powtarzaj czynności związane z masażem wedle indywidualnych preferencji.

Jakie są przeciwwskazania stosowania Gua Sha do twarzy?

  • Nie należy stosować Gua Sha na skórę uszkodzoną,
  • Unikać stosowania gdy na twarzy występują duże pieprzyki, siniaki czy rozległe zmiany trądzikowe
  • Nie należy stosować przy występowaniu trądziku różowatego

Masaż Gua Sha ciała:

(Plecy, pośladki, ramiona i nogi)

Podobnie jak w przypadku stosowania masażu Gua Sha na twarzy, na wstępie należy dokładnie oczyścić miejsce wykonywania zabiegu, a następnie zaaplikować olejek po to aby nie narażać naszej skóry na dodatkowe podrażnienia. Masaż wykonujemy krótkimi lub długimi pociągnięciami, by pobudzić krążenie tkanki miękkiej, co zwiększy przepływ krwi. Posuwisty ruch w dół powtarzamy do momentu uzyskania zamierzonego efektu. 

Zaczerwienienie skóry jest naturalnym efektem występującym po wykonaniu masażu. Rozgrzane ciało zostaje pobudzone do regeneracji, a po sesji masażu nie powinno się kąpać i smarować ciała maściami i kremami. Należy unikać opalania, wizyt na basenie i w saunie aż do całkowitego zniknięcia śladów masażu.